Sonbahar-Kış Modasında Son Trendler
Sonbahar-Kış Modasında Son Trendler

Moda da öncü markaların koleksiyonlarını tanıtması üzerine 2017/2018 sonbahar kış trendleri belli oldu. Ekim ayının sonlarına yaklaşılan şu günlerde artık dolapları yaz kokusundan çıkarmanın vakti geldi de geçiyor bile.

70'ler Modası

Bu akımla birlikte bohem ve kovboy tarzı, mini etekler, sahte kürkler, kadife, baharat tonları, büyük kemerler gibi detaylar öne çıkıyor. Her yıl olduğu gibi bu yılın da kış trendlerine yegane yön veren ve sokaklarda en çok görülebilecek akımlardan biri 70’ler. Umarız anneleriniz o muhteşem 70’ler dans elbiselerini saklamışlardır. Çünkü bu yıl 70’ler parti elbiseleriyle vitrinlerde çok fazla karşılaşılacak gibi gözüküyor.

Oversized Üstler

Son yıllarda ki popülerliğini koruyan, üstümüze bir iki beden büyükmüş gibi görünen parçaların yine yükselişe geçtiği bir kış sezonu yaşayacağız gibi gözüküyor. Soğuk havalarda kat kat giyinirken aynı zamanda tarz olmak isteyenler için bu yıl yine oversized kabanlar modanın ve dolapların vazgeçilmez ürünlerinden olacak gibi gözüküyor. Bununla birlikte oversized kollar ve aksesuarlar ile de çok sık karşılaşacağız.

Takım Elbiseler

Maskülen tarzı benimseyen bayanlar için, bu yıl ortaya çıkan takım elbiseler vazgeçilmezlerden olacak. Kalem etekler ve vücudu fazlasıyla sarmayan ceketler ön planda gibi gözüküyor. Özellikle ‘banker’ takım elbiseler bir adım önde… Öyle gözüküyor ki bu sezon için takım elbiselerin vakti. Sokaklar da maskülen hanımların fazlasıyla izleri kalacağa benziyor.

Volümlü Kollar

Baktığımızda 80'li yılları hatırlatan volümlü kollar adeta aksesuar özelliğini taşıyor. Özellikle elbiselere ve gömleklere fazlasıyla hakim olacak gibi gözüküyor. Hareketi elbiselere hapsetmeyen volümlü kollar birçok markanın bu yıl ki koleksiyonlarında fazlasıyla yer alıyor. Aynı zamanda ceketler de kullanılarak 80li yılların ruhu en özel şekilde yaşatılmış.

Kadife

Birçok markanın son yıllarda olmazsa olmazı olan kadife, bu yılda en gözde trendlerden. Bir dönem popülerliği ile konuşulan fitilli kadifeler de geri dönüyor. Özellikle fitilli kadifeden üstler çok revaçta olacak gibi duruyor.

Kovboy

Vahşi batı hayranları için bu trend tam da yerinde gibi gözüküyor. İlhamını kovboylardan fazlasıyla almış olacak ki, şapkalar, süet parçalar, püsküller ve yün astar gibi detaylar dikkat çekiyor.

Yüksek Bel

Son zamanların birçok marka için kesinlikle en çok tercih edileni yüksek bel pantolonlar. Ancak bu kez alıştığımız yüksek belden daha yüksekte modeller görebiliyoruz. Bu pantolonlar için vintage hava fazlasıyla hakim.

Trendlerden bahsedilmişken bu kışın renklerine de göz atılması gerekir. Bu kış kırmızının sıcaklığı ısıtacak. Kırmızı uzun çizmeler ve kırmızı pardösüler şimdiden her yerde. Versace, Givenchy gibi moda devleri de koleksiyonlarında kırmızı ve tonlarına bolca yer vererek sezonun en trend rengini belirledi. Geçtiğimiz yılın trend rengi pembeye ise bu yıl ki koleksiyonlarda hiç rastlanmıyor. Anlaşılan o ki kırmızı bu yıl galalarda, sokaklarda ve hatta özel davetlerde olacak gibi duruyor. Kırmızının dışında bu kış soluk renklerden ziyade canlı renkler birçok mağazanın raflarında olacak.

Siyah her yıl olduğu gibi bu yılda markaların gözdelerinden. Özellikle elbiselerde siyah hakimiyeti fazlasıyla olacak.
Moda Nasıl Takip Edilir Moda Nasıl Takip Edilir

Moda, toplum tarafından kabul edilen veya kabul edilmesi istenen geçici bir yenilik akımıdır. Modayı sadece kılık kıyafet alanında yenilik olarak indirgemek yanlış olur. Sanat, müzik, edebiyat alanlarında da modadan bahsedilebilir. Ama elbette en yaygın alan yine kılık kıyafetti...

Kendinize Uygun Moda Renkleri Nasıl Seçersiniz Kendinize Uygun Moda Renkleri Nasıl Seçersiniz

Renklerin de tıpkı insanlar gibi konuşabildiğini, her farklı rengin farklı bir anlam ifade ettiğini zamanla öğrendik. Çiçek alırken, giysi seçerken, hatta saç rengimizi değiştirirken bile bu anlamlardan yola çıkıyoruz çoğu zaman. Kendimizi, kişiliğimizi, zevklerimizi ve duygularımızı yansıtan renkleri üzerim...